آخرین وضعیت اجرای آیین نامه کاردانی به کارشناسی در دانشگاهها/ تمایل دانشجویان به حذف نمره افتاده از کارنامه

سعید قدیمی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت اجرایی شدن آیین نامه جدید کاردانی کارشناسی در دانشگاههای کشور، گفت: بر اساس گزارشهایی که از دانشگاهها رسیده این آیین نامه برای تمام ورودیهای مقاطع کاردانی و کارشناسی سال 91 به بعد لازم الاجرا است اما برای ورودیهای قبل از 91، اجرای آن با توجه به شرایط دانشگاهها قابل بررسی است.

وی با بیان اینکه تاکنون گزارش اعتراضی درباره دانشجویان ورودی 91 به بعد در خصوص اجرای این آیین نامه به وزارت علوم نرسیده است، اظهار داشت: دانشجویان و دانشگاهها از اجرای این آیین نامه کاملاً راضی هستند.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی وزارت علوم درباره اجرای این آیین نامه برای آن دسته از دانشجویانی که ورودی قبل از 91 هستند، گفت: برخی دانشجویان تمایل داشتند نمره افتاده شان بر اساس ضوابط آیین نامه جدید از کارنامه شان خارج شود اما برخی دانشگاهها برای تعمیم این آیین نامه در خصوص ورودیهای قبل از 91 ممانعت می کردند که وزارت علوم در این زمینه ورود پیدا کرد.

قدیمی ادامه داد: پس از بررسیهای به عمل آمده مشخص شد در اجرایی نشدن برخی موارد حق با دانشگاهها بوده اما در سایر موارد می شد دانشگاهها را در عملی کردن این آیین نامه متقاعد کرد.

به گزارش مهر، آیین نامه جدید کاردانی و کارشناسی دانشگاهها سال تحصیلی گذشته به دانشگاههای کشور ابلاغ شد، بر اساس این آیین نامه با رعایت برخی ضوابط و مقررات نمره افتاده از کارنامه دانشجو حذف می شود.

همچنین طبق ماده دیگر این آیین نامه، دانشجویان موظف هستند در صورتیکه نتوانند درسی را برای دومین بار بگذرانند، باید برای گذراندن این درس مبلغی به دانشگاه پرداخت کنند.

منبع اصلی

نوشتن دیدگاه