WWW.MAKHFIGAH.COM

جامع ترین پرتال دانشگاهی

vip downlod

 

 

telegram baner

لحظه به لحظه

 

lahze be lahze

پشتیبانی از طریق یاهو

سعید قدیمی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت اجرایی شدن آیین نامه جدید کاردانی کارشناسی در دانشگاههای کشور، گفت: بر اساس گزارشهایی که از دانشگاهها رسیده این آیین نامه برای تمام ورودیهای مقاطع کاردانی و کارشناسی سال 91 به بعد لازم الاجرا است اما برای ورودیهای قبل از 91، اجرای آن با توجه به شرایط دانشگاهها قابل بررسی است.

وی با بیان اینکه تاکنون گزارش اعتراضی درباره دانشجویان ورودی 91 به بعد در خصوص اجرای این آیین نامه به وزارت علوم نرسیده است، اظهار داشت: دانشجویان و دانشگاهها از اجرای این آیین نامه کاملاً راضی هستند.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی وزارت علوم درباره اجرای این آیین نامه برای آن دسته از دانشجویانی که ورودی قبل از 91 هستند، گفت: برخی دانشجویان تمایل داشتند نمره افتاده شان بر اساس ضوابط آیین نامه جدید از کارنامه شان خارج شود اما برخی دانشگاهها برای تعمیم این آیین نامه در خصوص ورودیهای قبل از 91 ممانعت می کردند که وزارت علوم در این زمینه ورود پیدا کرد.

قدیمی ادامه داد: پس از بررسیهای به عمل آمده مشخص شد در اجرایی نشدن برخی موارد حق با دانشگاهها بوده اما در سایر موارد می شد دانشگاهها را در عملی کردن این آیین نامه متقاعد کرد.

به گزارش مهر، آیین نامه جدید کاردانی و کارشناسی دانشگاهها سال تحصیلی گذشته به دانشگاههای کشور ابلاغ شد، بر اساس این آیین نامه با رعایت برخی ضوابط و مقررات نمره افتاده از کارنامه دانشجو حذف می شود.

همچنین طبق ماده دیگر این آیین نامه، دانشجویان موظف هستند در صورتیکه نتوانند درسی را برای دومین بار بگذرانند، باید برای گذراندن این درس مبلغی به دانشگاه پرداخت کنند.

منبع اصلی

نوشتن دیدگاه

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Red Oranges Green Purple Pink

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction